Yükleniyor...

Image Alt

Ödüller

Derviş Zaim

Ödülleri

Edebiyat Alanı:

“Ares Harikalar Diyarında”
  • Yunus Nadi Roman Armağanı (1992)

Sinema Alanı:

“Tabutta Rövaşata” (35 Mm Uzun Metrajlı Film)

Ulusal Ödüller

Antalya Film Festivali (1996)

  • En İyi Film
  • En İyi Senaryo
  • En İyi Erkek Oyuncu
  • En İyi Kurgu

İstanbul Film Festivali (1997)

  • Jüri Özel Ödülü
  • Fipresci

Ankara Film Festivali (1997)

  • En İyi Erkek Oyuncu

Orhan Arıburnu Ödülleri (1997)

  • En İyi İkinci Film
  • Jüri Özel Ödülü

Uluslararası Ödüller

Cinemed Montpellier Film Festivali (1997)
• Jüri Özel Ödülü
• Akdeniz Eleştirmenleri Ödülü

Torino Film Festivali (1997)
• Jüri Özel Ödülü
• Halk Ödülü

Selanik Film Festivali (1997)
• Jüri Özel Ödülü
• En İyi Erkek Oyuncu

Amiens Film Festivali (1997)
• Netpac Ödülü

San Francisco Film Festivali (1997)
• En İyi Film

D’Annonay Film Festivali (1998)
• En İyi Film

Ouvres Film Festivali (1998)
• En İyi Film
• En İyi Erkek Oyuncu

 

“Filler Ve Çimen” (35 Mm Uzun Metrajlı Film)

Ulusal Ödüller

Antalya Film Festivali (2000)

  • Jüri Özel Ödülü
  • En İyi Yönetmen
  • En İyi Kadın Oyuncu
  • En İyi Kurgu
  • En İyi Sanat Yönetmeni
  • En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
  • Kültür Bakanlığı Ödülü

İstanbul Film Festivali (2001)

  • Fipresci – Uluslararasi Film Eleştirmenleri Ödülü
  • En İyi Kadın Oyuncu

Avşa Film Festivali (2001)

  • En İyi Film
  • En İyi Kadın Oyuncu

Orhon Arıburnu Ödülleri (2001)

  • En İyi Film
  • En İyi Yönetmen
  • En İyi Kadın Oyuncu

Siyad (Sinema Yazarları Derneği) Ödülleri (2002)

  • En İyi Film
  • En İyi Yönetmen
  • En İyi Senaryo
  • En İyi Kadın Oyuncu

Türk Bankası Kültür Sanat Ödülü

Çamur(35 Mm Uzun Metrajlı Film)

Ulusal Ödüller

Orhon Arıburnu Ödülleri (2003)

  • Jüri Özel Ödülü

Ankara Film Festivali (2003)

  • En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Sinema Yazarları Derneği (2003)

  • En İyi Kadın Oyuncu

Uluslararası Ödüller

Venedik Film Festivali (2003)

  • Ccit (Geleceğin Sinemasi)- Enricho Fulchignoni (Unesco) Ödülü

 

“Paralel Yolculuklar” (Belgesel- 2004)

Ulusal Ödüller

Kutlu Adali Basın Ödülü

Cenneti Beklerken(35 Mm Uzun Metrajlı Film -2006)

Ulusal Ödüller

Antalya Film Festivali(2006)

  • En İyi Özel Efekt

Siyad Ödülleri (2006)

  • En İyi Film Müziği

Ankara Film Festivali (2006)

  • En İyi Sanat Yönetimi
  • En İyi Müzik

Adana Film Festivali

  • Jüri Özel Ödülü
  • En İyi Sanat Yönetimi
  • En İyi Müzik
  • En İyi Kurgu

Uluslararası Ödüller

Kahire Film Festivali

  • En İyi Sanatsal Katkı Ödülü

 

Nokta (35 Mm Uzun Metrajlı Film -2008)

Ulusal Ödüller

Antalya Film Festivali

  • Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü
  • En İyi Yönetmen
  • En İyi Müzik
  • En İyi Ses Tasarımı

İstanbul Film Festivali

  • En İyi Yönetmen

Bursa İpek Yolu

  • En İyi Yönetmen

Adana Film Festivali

  • En İyi Müzik
  • En İyi Görüntü
  • En İyi Görsel Efekt

Türkiye Yazarlar Birliği

  • Sinema Ödülü

Uluslararası Ödüller

Avrasya Film Festivali

  • Eleştirmenler Ödülü

Kahire Uluslararasi Film Festivali

  • En İyi Dijital Film

Montpellier Film Festivali

  • En İyi Müzik

Asya Pasifik Ödülleri

  • Senaryo Adayı
“Gölgeler ve Suretler”

Ulusal Ödüller

Ankara Film Festivali

  • En İyi Film
  • En İyi Yönetmen
  • En İyi Kadın Oyuncu
  • En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
  • En İyi Kurgu
  • En İyi Sanat Yönetimi
  • Siyad Eleştirmenler Ödülü

Antalya Film Festivali

  • Siyad Eleştirmenler Ödülü
  • En İyi Kurgu

14. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali

  • Onur Ödülü

1. Yeşilçam Ödülleri

  • En İyi Sanat Yönetimi
  • En İyi Kostüm

Londra Türk Filmleri Festivali

  • Seyirci  Ödülü

Boston Türk Filmleri Festivali

  • Türk Sinemasında Mükemmellik Ödülü

Uluslararası Ödüller

Film Oriental (Cenevre)

  • Özel Mansiyon
“Devir”

Ulusal Ödüller

İstanbul Film Festivali

  • Ulusal Yarışma Onat Kutlar Jüri Özel Ödülü

Londra Türk Filmleri Festivali

  • En İyi Film (Dijital Dağıtım Ödülü)
“Balık”

Ulusal Ödüller

Adana Film Festivali

  • En İyi Senaryo

Malatya Film Festivali

  • Siyad Ödülü
  • Müzik Ödülü

Altın Ada Festivali

  • Onur Ödülü
“Rüya”

Ulusal Ödüller

Adana Film Festivali

  • En İyi Kadın Oyuncu

Trabzon Film Festivali

  • En İyi Senaryo
  • En İyi Kurgu

Yunus Emre Enstitüsü

  • Türk Kültürüne Katkı Ödülü (Tüm Yapıtları için)

8. Uluslararası Suç Ve Ceza Film Festivali

  • Sinema Onur Ödülü (Tüm Yapıtları İçin)
“Flaşbellek”

Ulusal Ödüller

T.C. Cumhurbaşkanlığı

  • Kültür Sanat Büyük Ödülü (Tüm Yapıtları İçin)

Uluslararası Ödüller

42. Cinemed Festivali

  • Genç Jüri Ödülü