Lesbian por can paralyzed people get erections ??? Asian Girl Model; asian blacked,

Pirates lineup
- ??? thick latina - hot latin women??? Best Porstars
Black Jeans jeans bgm
Wedding designers hot guys cumming ??? Russian Quotes;
Soft Phorn jobs that pay under the table in florida
;

Business Name

ENGLISH

Derviş Zaim: “Devir’i Çekerken Yazdım”

Kategori : Haberler | Geri Dön

Derviş Zaim, yeni filmi ‘Devir’i tamamladı. Dün The Plaza Otel’de basın mensuplarının karşısına geçen Zaim, filmde hazır senaryo kullanmadığını, filmi çekerken yazdığını söyledi.

Film Burdur’un Hasanpaşa köyünde çok eski yıllardan beri düzenlenen bir şenliği konu ediniyor. Zaim, yaz bitiminde çobanların sürüleriyle birlikte yayladan döndükleri zamanlarda, göletten geçme yarışı şeklinde düzenlenen ‘Koyun böyet şenliği’nin içerdiği enerjiden çok etkilenmiş. Yıllardır sürdürülen bu geleneği ‘arınma seremonisi’ olarak gören yönetmen, “Devir”de insan ve doğa ilişkisi üzerine odaklanıyor.

Zaim, “Devir”de anlattığı hikâyenin gereği olarak profesyonel oyuncularla çalışmamış ilk defa. Hasanpaşa’da yaşayan çobanlara rol yer veren yönetmen, profesyonellerin çevreyle kimyasının uymasını beklemek gerektiğini vurguluyor. ‘Sinema aynı zamanda insan ruhunun bir aynası olmak zorunda.’ düşüncesiyle köy halkının kendilerine ait dünyalarını daha iyi ifade edeceklerini düşünüyor. “Belgesel değil ama belgesel stilden yararlanıyor.” dediği film için yönetmen, fantastik öğeler bulunduran genel bir yapısı olduğunu söylüyor. “Devir”de ilk defa hazır bir senaryoyla çalışmayan Zaim zihninde sadece bir taslakla işe koyulmuş ve diğer filmlerine göre iki katı çekili malzemeyle İstanbul’a dönmüş. Film, Adana Altın Koza Film Festivali’nde yarışacak ve önümüzdeki sezon gösterime girecek.

Kaynak : Zaman